Volnočasové aktivity

SRPEN 2022

Začíná měsíc zaznívající šumem zralých klasů, měsíc pějící píseň žní a vzdávajících díků za hojnost darů skýtajících rodící zemí.

I my přinášíme kytici zlátnoucích obilných klasů propletenou růžemi snoubící vůni zralých polí s krásou květů sklizených pod ohnivým sluncem letních dní.

Po odeznění omezujících příznaků nemoci se opětovně scházíme při společných aktivitách. Scházíme se a sdílíme zážitky posledních dnů. Sledujeme počasí, diskutujeme nad nejnovějším děním, polemizujeme nad rozhodnutím známých osobností. Předčítáme poutavé příběhy z časopisu Chvilka pro tebe. Hledáme slova podle abecedy, procvičujeme jejich tvorbu pomocí předpon a přípon. Vzpomínáme nejen na zážitky, ale i na významná výročí slavných osobností, jako je hudební skladatel Ludvík Detrich, jehož otec „držel zdejší panství“.

Nově příchozí klienty seznamujeme s aktivitami i chodem zařízení. Nakupujeme a srovnáváme ceny produktů za našeho mládí, srovnáváme kvalitu.

Provádíme bazální stimulace. Imobilní klienty vyvážíme na venkovní aktivity na invalidních vozící, vyvážíme klientky i na postelích, pozorujíce údiv nad krásou mraků plujících v příjemném odpoledním vánku letní oblohou.

Pořádáme turnaje v žebříkových hrách a hodu na proložku, venku hrajeme „čáru“. Relaxujeme při posezení u kávy s občerstvením.

Procvičujeme úchopy jednotlivých dílků stavebnic, orientaci vlevo a vpravo, pracujeme s terapeutickou panenkou. Vzpomínáme při trhání novin na podestýlku morčátku.

Scházíme se na koncertu Martina Krulicha, který k nám přijíždí se svou dcerou Adélkou. Přináší nám známé melodie K. Gotta, W. Matušky, K. Zicha či bratří Nedvědů.

Potěšení a pomazlení nám přináší roztomilá fenka Bela, která za námi přichází ladným krokem na canisterapii a ihned rozdává radost napříč celým domovem.

Měsíc končíme společným plánováním výletu při promítání prezentace plné příjemných vzpomínek a zvídavého očekávání.
 

Archiv

Datum zveřejnění Název dokumentu Typ souboru Velikost souboru
Volnočasové aktivity 2022 .pdf 135 kB Stáhnout
Volnočasové aktivity 2021 .pdf 213 kB Stáhnout
Volnočasové aktivity 2020 .pdf 497 kB Stáhnout