Volnočasové aktivity

ČERVEN

Příroda kouzlí krásné počasí, ptáci radostně zpívají, opodál se ozývá datel.
 
Po koronavirových omezeních začínáme znovu pořádat společné aktivity. Čteme zprávy, hledáme slavné osobnosti, bavíme se nad horoskopy, horlivě diskutujeme. Trénujeme paměť, cvičíme na židlích, hrajeme společenské hry, sportujeme, malujeme, pouštíme si oblíbené filmy.
   
17. 6. 2020 pořádáme Sportovní hry pro DS Jesenec.
Soutěžíme v pěti disciplínách: minigolf, holandský biliard, kuželky, co je to (poznávání předmětů hmatem) a pozemní šipky. Přes nepřízeň počastí se na terase třetí budovy vrháme do plnění jednotlivých disciplín. Soutěží čtyři družstva po třech hráčích. Je zajištěna oblíbená hudba a bohaté občerstvení. Fandit přicházejí ostatní klienti i personál. Dopoledne plné setkání a sportovních výkonů končí, po vyhlášení vítězů jsou soutěžící odměněni hodnotnými cenami.  Všichni odchází spokojeni  - vždyť není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. A my jsme si stihli nejen zasoutěžit a popovídat si, ale užili jsme si i spoustu legrace.

24. 6. 2020 se koná v „kolibě“ opékání kabanosu.
Odpoledne se setkáváme u krbu. Někteří přicházejí sami, jiné přivážejí sestřičky. Opékáme, zpíváme písničky za doprovodu kytary, relaxujeme venku.  Nechybí ani pěkné počasí, ani dobrá nálada.  Těm, kteří nemohli přijít, přinášíme tuto voňavou pochoutku na pokoje.

Ven směřujeme i naše další aktivity. Uklízíme venkovní prostory, zasadili jsme stromečky před budovou. Květinami jsme osázeli truhlíky na terase III. budovy, prostory „koliby. Zahradní atmosféru jsme tu doplnili aranžmá z kamene a drti. Chodíme na procházky, vyvážíme imobilní klienty, provádíme aromaterapie, zpíváme, hledáme známá místa, nebo objevujeme „zatím nepoznané okolí.“ Ochutnáváme první třešně a jahody.

Ke klientům přistupujeme individuálně, podle jejich jedinečnosti.  Volný čas vyplňujeme rozhovorem, vzpomínáme, provádíme různorodé terapie a motorická cvičení. Jindy se jen zastavíme a nasloucháme.

Pečujeme o zvířátka a květiny. Vaříme kávy nebo čaje, podáváme sladkosti.

Pomáháme s korespondencí, s navázáním telefonických hovorů. Nasloucháme, pomáháme a odcházíme obohaceni o úsměv, ať už ho darujeme, nebo přijímáme. Spolupracujeme s rodinami a čerpáme inspiraci z jejich podmětů.

Pomoc nejen přijímáme, ale snažíme se ji i rozdávat. Naši klienti se v rámci svých možností snaží pomáhat potřebným. Stále pokračují ve sběru vršků od PET lahví, které usnadňují život hendikepovaným dětem

 

Archiv

Datum zveřejnění Název dokumentu Typ souboru Velikost souboru
Volnočasové aktivity 2020 .pdf 421 kB Stáhnout