Volnočasové aktivity

SRPEN

Zemědělci sklízí obilí mezi zelenajícími se loukami a tažní ptáci v houfech sedají na elektrickém vedení. Dozrává ovoce a poletují vosy.
My začínáme ochutnávkou točené zmrzliny ze Dzbele, podává se jahodová se smetanovou.
 
6. 8. se na dvoře účastníme Letní muzikoterapie v podání Kristiána Alexandra Šebka, který vykouzlil skvělou atmosféru z terasy u hlavní budovy. V jeho podání posloucháme imitace oblíbených písní od Karla Gotta, Waldemara Matušky a Milana Chladila.
 
12. 8. pořádáme turnaj v minigolfu. Snaha o „to nelepší skóre, vtípky na úkor soupeře“, pohodu a spoustu legrace si užíváme v tomto dopoledni. Po drobném občerstvení si vítězové odnášejí zasloužené ceny.

13. 8. se scházíme při poslechu hudby. Káva, nebo čaj, vůně bábovky, posezení s přáteli. Zakoupené jahodové nanuky kouzlí úsměvy na tvářích našich klientů na pokojích i v kulturní místnosti.   
Ve výtvarných dílnách malujeme obrázky, drháme náramky různých tvarů, vytváříme zvířecí dárky z bambulí. Barvíme proložky, které použijeme na novou sportovní aktivitu s míčky.

20. 8. slavíme výročí v Klubu oslavenců. S nejoblíbenějšími písněmi přejeme našim jubilantům. Posezení s bohatým občerstvením zpříjemnilo slavnostní odpoledne.

25. 8. opékáme kabanos. Při venkovní opékání v krbu se scházíme na dvoře III. budovy. Praskání ohně, vůně uzeniny a relaxace ve stínu koliby přináší příjemné chvíle.

V měsíci srpnu se s našimi klienty setkáváme při pravidelných aktivitách. Pořádáme informativní setkání, diskutujeme nad nejnovějšími zprávami, prověřujeme paměť. Cvičíme na židlích, trénujeme jógu. Nácvik správného dýchání si připomínáme v solné jeskyni. Provádíme různorodé terapie.  Pořádáme turnaje v holandském billiardu, hodem štětkou do koše. Seznamujeme se s pravidly nových žebříkových her, hrajeme hry míčové.

Volný čas vyplňujeme pobytem venku, poznáváme letní krajinu, orientujeme se v novém prostředí, chodíme na procházky, nakupujeme dle potřeb našich klientů, ochutnáváme dozrávající švestky.

Hladíme morčata, pozorujeme rybičky, nebo jen sedíme, vzpomínáme, nasloucháme, rozdáváme úsměvy, pohladíme. Inspiraci se snažíme čerpat spoluprací s rodinnými příslušníky. Pomáháme s korespondencí, s navázáním telefonických hovorů.

Ve víru aktivit připravujeme výlet. Těšíme se na bylinkovou zahrádku paní Podhorné a slavnostní oběd v Hostinci U posledního mohykána.

 

Archiv

Datum zveřejnění Název dokumentu Typ souboru Velikost souboru
Volnočasové aktivity 2020 .pdf 443 kB Stáhnout