Volnočasové aktivity

KVĚTEN  2023

Slunce na nás vykukuje, den se zjevně prodlužuje. Z chladu teplo, z trávy seno. Z deštivého máje květen - inspirován mnohým květem, vytvořený blíže lidem.

Za vůně rozkvetlých stromů stavíme máj. Máj, jehož barevné pentličky se jemně třepetají ve vlahém vánku, pod dohledem zvědavých kosů.

Krásu jarního dne prožíváme venku, kde se snažíme trávit co nejvíce času. Pořádáme tu společné aktivity, povídáme si o měsíci květnu – poznáváme tajemství jeho vzniku. Připomínáme si výročí i slavné osobnosti. Povídáme si o nejnovějších informacích, polemizujeme nad ožehavými tématy.

Pořádáme turnaje. Venku soutěžíme ve hře „čára“. Žetony se snažíme zasáhnout křídou vyznačené obrazce. Na jídelně „chytáme rybičky“. Kdo jich více vytáhne v časovém limitu, který se zdá neúprosný? Soutěžíme a při „bojovém nasazení“ zažíváme spoustu legrace a vtípků na úkor soupeře.

S imobilními klienty na společných procházkách poznáváme okolí, seznamujeme je s historií. Vzpomínáme na mládí, na chvíle strávené v domácím prostředí. Dostáváme možnost nahlédnout do jejich životních osudů, do příběhu napsaného životem. Příběhu plného radosti, štěstí, ale i nečekaných zvratů.

Na políčko sejeme ředkvičky, mrkev, hrášek a dýně. Sázíme cibuli, afrikány, jiřiny a měsíční jahody. Do skleníku přesazujeme předpěstovaná rajčata o okurky.

Při canisterapii se setkáváme s našimi psími kamarády. Vidíme nejenom upřímnou radost z opětovného setkání, ale pozorujeme i neznámý pocit kontaktu, kdy se neklid u imobilního uživatele mění v úsměv ve tváři. Vnímáme intenzitu přicházejícího uvolnění.

Do našeho domova přijíždí prodejci textilu. Nakupujeme trika a kalhoty, haleny i kraťasy. Vše, co chybí v šatníku. To, co nám poslouží a udělá radost.

Uživatelům pravidelně nakupujeme i potraviny a drogérii. Na přání pořizujeme v nedalekém městě nejen ovoce a papírenské zboží. Imobilním klientům přivážíme i bylinky na noční stolečky a osobité hrníčky na kávu, na chvíli relaxace a vonícího potěšení.

Přijíždí k nám děti z Mateřské školky v Konici a přiváží nám poutavé pásmo písniček a tanečních vystoupení ke Dni matek. Zaplavuje nás kouzlo upřímnosti a bezprostřednosti vyvolávající zatoulané vzpomínky těch nejkrásnějších vzpomínek. V koutku oka cítíme stékající slzičku, slzičku zrcadlící jedinečnost zážitku.

Pomaličku se připravujeme na Sportovní hry. Vytváříme medaile pro vítěze a procvičujeme jednotlivé disciplíny. Těšíme se na čas společného setkání v příjemném venkovním prostředí, plný soutěžního napětí a bohatého občerstvení.

Archiv

Datum zveřejnění Název dokumentu Typ souboru Velikost souboru
Volnočasové aktivity 2023 .pdf 132 kB Stáhnout
Volnočasové aktivity 2022 .pdf 161 kB Stáhnout
Volnočasové aktivity 2021 .pdf 213 kB Stáhnout
Volnočasové aktivity 2020 .pdf 497 kB Stáhnout
top